Jak zacząć

Jak zacząć zajęcia jogi na sali

Według ostatniego rozporządzenia limit na sali to 12 osób ćwiczących (na Kajakowej 8 osób). Warto przyjść wcześniej lub zapisać się wysyłając sms. Jeśli potrzebujesz maty, zgłoś to. Zadzwoń, jeśli potrzebujesz omówić ważne sprawy dotyczące bezpieczeństwa lub zdrowia. W czasie pandemii ćwiczymy używając własnego sprzętu. Przygotuj 1 lub 2 koce, pasek do jogi (szalik, chustkę), klocki do jogi, jeśli je masz. Zgłoś, jeśli potrzebujesz maty lub klocków, dostaniesz zdezynfekowane.

Nie jedz co najmniej 2 godziny przedtem. Jeśli masz problemy ze zdrowiem, zapytaj lekarza, czy możesz ćwiczyć jogę (zaznaczając, że chodzi o prozdrowotną jogę kręgosłupa).
Jeśli masz zamiar przyjść w czasie świąt albo długiego weekendu, zerknij do zakładki  Aktualności.  Możesz też zajrzeć do naszego profilu na Fb.

Przyjdź 15 minut wcześniej, aby spokojnie przygotować do zajęć. Ponieważ w czasie pandemii nie możemy korzystać z szatni, prosimy o przyjście w stroju sportowym. Z toalety możemy korzystać.
Bądź na czas. W Ustanowie szkoła jest zamknięta podczas zajęć!
Proszę również o zapoznanie się z regulaminem.

Jak zacząć zajęcia jogi online

 Wirtualne spotkanie ma swoje plusy, zwłaszcza spotkanie indywidualne. Można dokładniej pracować nad obszarami ciała, które sprawiają problemy. Skontaktuj się ze mną. Omówimy wszystko dokładnie, tak aby Twoja praktyka jogi była bezpieczna i mogła przynieść Ci korzyści. Znajdź spokojne, dobrze przewietrzone miejsce. Uprzedź domowników, że nie ma Cię dla nikogo. Przygotuj wygodny strój, matę, 2 koce, pasek do jogi (szalik, chustę) i 2 klocki do jogi (grube książki). Może przydać się stabilne krzesło. Bądź 2 godziny po posiłku. Ustaw swoje urządzenie tak, aby widoczna była cała sylwetka.

Mata

Najlepiej, żeby była to mata do jogi, a nie turystyczna lub do ćwiczeń fitness. Tamte są zbyt śliskie. Jeśli zaczynasz swoją praktykę jogi w trudnym czasie kwarantanny i nie masz maty, możesz zamówić ją przez internet, najlepiej w jednym ze specjalistycznych sklepów zajmujących się sprzętem do jogi. Nawet najtańsza mata z takiego sklepu powinna spełnić swoje zadanie.

sala joga kręgosłupa Ustanów
A tak wygląda nasza piękna sala, której użycza nam Szkoła im. Mikołaja Kopernika, Ustanów

A to nasza piękna sala w DOK Ursynów na Kajakowej